16.12.15

Convocatòries de la selecció catalana masculina i de la femenina

Els seleccionadors han donat llistes prèvies amb 41 jugadors a cadascuna

A poc més d’una setmana pel doble enfrontament entre Catalunya i el País Basc, els seleccionadors de l’equip masculí i la del femení han donat una llista prèvia, amb 41 preseleccionats a cadascuna. Les llistes definitives es presentaran el 23 de desembre.

SELECCIÓ MASCULINA

FC Barcelona: Gerard Piqué, Sergio Busquets, Jordi Alba, Marc Bartra, Sergi Roberto, Aleix Vidal i Jordi Masip.
RCD Espanyol: Víctor Álvarez, Víctor Sánchez, Gerard Moreno, Abraham González, Pau López i Joan Jordàn.
Real Madrid CF: Kiko Casilla.
RC Celta: Andreu Fontàs, Sergi Gómez i Carles Planas.
RC Deportivo: Albert Lopo i Fernando Navarro.
Getafe CF: Álvaro Vázquez i Víctor Rodríguez.
Granada CF: Javi Márquez i Francisco Medina ‘Piti’.
Levante UD: Jordi Xumetra.
Real Sociedad: Alberto De la Bella.
Villareal CF: Víctor Ruíz.
SSC Napoli: David López.
SS Lazio: Keita Balde.
ACF Fiorentina: Joan Verdú.
UC Sampdoria: Alejandro Rodríguez.
Inter FC: Martín Montoya.
FC Porto: Cristian Tello.
Sporting de Portugal: Oriol Rosell.
Al-Sadd FC: Xavi Hernández.
Al-Rayyan: Sergio Garcia.
RB Salzburg: Jonathan Soriano.
AEK FC: Dídac Vilà.
Panathinaikos FC: Sergio Sánchez.
Apoel FC: Jordi Codina.
FC Bruges: Víctor Vázquez.
Bursaspor Kulübü: Isaac Cuenca.

 

SELECCIÓ FEMENINA

FC Barcelona: Laura Ràfols, Marta Torrejón, Alèxia Putellas, Míriam Diéguez, Olga Garcia, Esther Romero, Núria Garrote i Cristina Baudet.
València CF: Leila Ouahabi, Paula Nicart, Georgina Carreras, Carol Férez i Esther Sullastres.
RCD Espanyol: Andrea Pereira, Zaira Flores, Elba Vergés, Glòria Pelegrí, Alba Pomares, Aroa León i Gemma Pla.
Reial Societat: Paola Soldevila i Núria Mendoza.
CE Sabadell FC: Mariajo Pons.
Arsenal Ladies: Vicky Losada i Marta Corredera.
Llevant UD: Laura Gutiérrez.
Atlètic de Madrid: Débora García.
UD Granadilla Tenerife Egatesa: Maria Estella, Carla Gómez i Eva Llamas.
Santa Teresa CD: Carola García i Mimi Ramírez.
CD Transportes Alcaine: Alba Aznar.
FC Levante Las Planas: Sara Serna i María González.
CE Seagull Badalona: Yosse González.
UE L’Estartit: Carla Puiggrós.
SE AEM: Vane Núñez.
CD Sant Gabriel: Tania Moyano i Andrea Granados.
FC Sant Pere Pescador: Sílvia Masferrer.