10.09.13

La Plataforma ProSeleccions prepara una Diada molt activa

Al matí a la Fira d’Entitats i a la tarda a la Via Catalana

La Plataforma ProSeleccions Esportives Catalanes tornarà a participar activament en la celebració de la Diada Nacional de Catalunya. Com ve sent habitual, la nostra entitat col·laborarà en totes les accions destacades que s’han previst per un dia històric com aquest 11 de Setembre. D’aquesta manera, la nostra entitat serà una de les encarregades de coordinar la Via Catalana, al pas de la cadena humana per la ciutat de Barcelona. Com a membres actius de la sectorial d’esportistes de l’Assemblea Nacional Catalana, en serem una part destacada.

D’altra banda, de 10 del matí a 8 del vespre, la Plataforma tindrà un espai a la Fira d’Entitats de l’Arc de Triomf, al passeig Lluís Companys de Barcelona, on hi haurà un estand informatiu i també es podrà aconseguir material de les Seleccions Catalanes i de la campanya L’esport per la independència. A més, entre les 12 i la 1 visitaran l’estand diversos membres de la Selecció Catalana de biketrial, campiona del món. Hi seran les germanes Gemma i Mireia Abant, Alan Rovira i Carla Caballé. Faran exhibicions d’aquest esport tan espectacular i signaran autògrafs.

L’11 de Setembre, tant al matí com a la tarda, fem país i fem Via Catalana!